Systematyczny SKO-wicz
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Systematyczny SKO-wicz
29 Czerwiec 2016

Systematyczny SKO-wicz 

       Taki tytuł uzyskoło w bieżącym roku szkolnym 12 uczniów szkoły podstawowej. Konkurs „Systematyczny SKO-wicz” był skierowany do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej należących do SKO. Głównym celem konkursu było wyrabianie nawyku świadomego oszczędzania. „Systematycznym SKO-wiczem” zostały osoby, które systematycznie oszczędzały, czyli wpłacały pieniądze przynajmniej raz w miesiącu. Każda osoba systematycznie oszczędzająca otrzymała upominek. Kolejny konkurs już w przyszłym roku szkolnym. Gratuluję wszystkim wytrwałym uczniom i zapraszam do SKO! - opiekun SKO Małgorzata Warzecha
Informacja dla opiekunów i przedstawicieli ustawowych dziecka korzystającego z rachunku SKO Konto dla Ucznia

 

Systematyczny SKO-wicz   

   

       W naszej szkole od wieli lat działa SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności przy PKO Banku Polskim. Od 2005 r. Opiekunem SKO jest Małgorzata Warzecha. Odkąd PKO Bank Polski wprowadził Szkolne Kasy Oszczędności w erę bankowości elektronicznej, oszczędzanie stało się łatwiejsze i bardziej atrakcyjne. Uczniowie przystępujący do SKO zamiast papierowych książeczek mają indywidualne konta w dziecięcym serwisie (www.sko.pkobp.pl). Konto SKO jest przeznaczone dla dzieci w wieku 6-13 lat i jest:

  • unikalne – daje możliwość korzystania z nowoczesnego serwisu,
  • atrakcyjnie oprocentowane (cotygodniowa kapitalizacja),
  • bezpłatne,
  • bezpieczne – wpłaty i wypłaty dokonuje rodzic lub nauczyciel.

       Serwis internetowy SKO pozwala zdobyć praktyczną wiedzę, jak dysponować swoim budżetem, uczy zarządzać swoim pierwszym kontem bankowym, jest dostosowany do wieku dziecka (dźwięki, możliwość zmiany tapet), umożliwia zakładanie wirtualnych skarbonek i zdobywanie wirtualnych odznak, które mobilizują do oszczędzania.

        Co roku nasze SKO bierze udział w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski. Najważniejszym z nich jest konkurs, w którym oceniane są Szkolne Kasy Oszczędności wykazujące się największą aktywnością i pomysłowością. Praca konkursowa jest w formie kroniki dokumentującej dokonania SKO. W roku szkolnym 2012/2013 oraz 2013/2014 nasza szkoła uzyskała nagrodę III stopnia w etapie regionalnym. Dzięki uzyskanym środkom SKO zostały zorganizowane dwie wycieczki do kina dla SKO-wiczów i dofinansowane inne  wycieczki szkolne. SKO jest też fundatorem nagród w konkursach szkolnych.

       Aby przybliżyć uczniom świat bankowości, każdego roku naszą szkołę odwiedza pracownik banku, a dla najmłodszych dzieci organizowane są wycieczki do PKO Banku Polskiego w Limanowej. Dzieci wiedzą także, że oszczędzać można nie tylko pieniądze, ale również wodę czy prąd. Edukację w tym zakresie wspiera SKO poprzez różne akcje i materiały takie jak, książeczki o ekooszczędzaniu czy ulotki. Przygodę z oszczędzaniem można zacząć również poprzez udział w szkolnych konkursach organizowanych przez opiekuna SKO. W poprzednich latach były organizowane: konkurs plastyczny „Oszczędzam w SKO, bo marzę o…”, „konkursy wiedzy „Pomyśl i policz” i inne ogłaszane na łamach gazetki szkolnej.

       W tym roku szkolnym po raz pierwszy został zorganizowany konkurs na „Systematycznego SKO-wicza” i „Ozdobę świąteczną SKO”. Szczegółowe informacje o konkursach można było uzyskać u opiekuna, ale również z prowadzonego przez opiekuna bloga SKO (www.szkolneblogi.pl/blogi/zsmordarka), czy ze szkolnej gazetki „Figielek”. Konkurs „Systematyczny SKO-wicz” był skierowany do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej należących do SKO. Głównym celem konkursu było wyrabianie nawyku świadomego oszczędzania. Tytuł „Systematycznego SKO-wicza” uzyskały osoby, które systematycznie oszczędzały, czyli wpłacały pieniądze przynajmniej raz w miesiącu. Gratuluję wszystkim wytrwałym uczniom! Każda osoba systematycznie oszczędzająca otrzymała upominek. Kolejny konkurs już w przyszłym roku szkolnym. Zapraszam serdecznie do SKO!


Jak przystąpić do SKO?

Aby przystąpić do SKO, należy zgłosić się do opiekuna SKO i wypełnić Oświadczenie, które będzie przekazane do banku. W klasach I – III szkoły podstawowej można poprosić wychowawcę o druk Oświadczenia.


        Opiekun SKO Małgorzata Warzecha
Wyświetleń: 1186
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne