Koło matematyczne

Koło matematyczne

 

„Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”                                                                                                               Galileusz

        Na terenie naszej szkoły jest prowadzone koło matematyczne. Uczniowie na zajęciach utrwalają i pogłębiają wiedzę matematyczną i zdobywają nową, kształtują umiejętności abstrakcyjnego myślenia i logicznego rozumowania poprzez ciekawe gry matematyczne i nie tylko. Rozwijają umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, analizowania i wnioskowania. Uczestnicy co roku  mogą sprawdzić swoje umiejętności w konkursach takich jak: Małopolski Konkurs Matematyczny, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny oraz Szkolny Konkurs Matematyczny „Myślę i liczę”.

       W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w innowacji pedagogicznej o nazwie Projekt „MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” autorstwa Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT Dariusz Kulma z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Poniższa prezentacja przedstawia realizację innowacji.

Matematyka Innego Wymiaru - prezentacja

      Członkowie koła matematycznego brali  udział w Nocy Naukowców 2013, 2014, 2015 w Nowym Sączu i w 2016 w Krakowie. Do późnych godzin wieczornych uczestniczyli w pokazach, eksperymentach, spotkaniach z naukowcami i konkursach. Odwiedzili Laboratorium Fizyki, Chemii, Laboratorium Automatyki i Robotyki oraz Laboratorium Mechatroniki Pojazdów Samochodowych. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie matematycznym, w którym odniesli sukcesy. Więcej informacji i zdjęcia znaleźć można klikając na linki:

Noc Naukowców 2013

Noc Naukowców 2014 

Noc Naukowców 2015

Noc Naukowców 2016

Członkowie koła od paru lat przygotowują i aktywnie uczestniczą w organizowanych w naszej szkole Dniach Matematyki. Prowadzą warsztaty i pokazy dla swoich kolegów.

 Opiekunowie: mgr Małgorzata Dunikowska, mgr Małgorzata Warzecha, mgr Katarzyna Strug

Galeria zdjęć: