Spotkanie z Policją
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Spotkanie z Policją
27 Październik 2014

Spotkanie z Policją  - akcja „Odblaskowa Szkoła”

        Jak co roku, wrzesień i październik są miesiącami, w których szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. W trosce o naszych uczniów w minioną środę po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli  Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.  Pierwsze spotkanie edukacyjne zorganizowaliśmy już z początkiem września z uwagi na bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Spotkanie z Policją  - akcja „Odblaskowa Szkoła”

        Jak co roku, wrzesień i październik są miesiącami, w których szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. W trosce o naszych uczniów w minioną środę po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli  Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

       Pierwsze spotkanie edukacyjne zorganizowaliśmy już z początkiem września z uwagi na bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Spotkanie miało charakter pogadanki, której celem było uświadomienie uczniom jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych.  Panowie policjanci rozmawiali z uczniami o zasadach bezpieczeństwa i przepisach obowiązujących na drogach. Zwrócili szczególną uwagę naszych wychowanków, jako pieszych uczestników ruchu drogowego na obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Kilkakrotnie apelowali do uczniów, aby zawsze pamiętali o używaniu kamizelek czy innych elementów odblaskowych podkreślając, że to wpływa na lepszą widzialność, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg. Pogadanka tradycyjnie zakończyła się lawiną pytań ze strony uczniów do naszych gości oraz zagadkami na temat bezpieczeństwa. Na koniec spotkania policjanci wręczyli uczniom elementy odblaskowe, uświadamiając ponownie przy tej okazji, że nawet mały element odblaskowy niejednokrotnie może uratować życie.

        Kolejne spotkanie odbyło się w październiku i oczywiście związane było z akcją „Odblaskowa Szkoła”, w której uczestniczymy.  Miało na celu promowanie bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się również w trakcie drogi do  i ze szkoły. Tym razem panowie policjanci rozmawiali z uczniami nie tylko na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również na temat zagrożeń w życiu codziennym oraz sposobach unikania niebezpiecznych sytuacji. Uczniowie z wielką uwagą i przejęciem słuchali tego, co mają im do powiedzenia mundurowi. Czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz podejmowali dyskusję, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ponadto uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez funkcjonariuszy, które odnosiły się do omawianych zasad bezpieczeństwa. Po części teoretycznej spotkania odbyła się praktyczna nauka zachowania na drodze oraz  przechodzenia przez jezdnię, a to wszystko oczywiście pod czujnym okiem policjanta.
       
       Na koniec spotkania uczniowie klasy drugiej wspólnie z przedstawicielami „drogówki” zorganizowali i przeprowadzili akcję wśród kierowców, promując zasady bezpieczeństwa na drodze oraz ideę noszenia elementów odblaskowych. Akcja polegała na zatrzymywaniu kierowców przez policjantów, do których uczniowie zwracali się z prośbą o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności  w pobliżu szkół oraz  zwracanie uwagi na dzieci i wszystkich pieszych poruszających się po drogach.  Działania zakończyły się powodzeniem. Wszyscy zatrzymani kierowcy obiecali jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego, popierając naszą akcję.  Uczniowie wręczali także kierowcom odblaskowe opaski, aby zawsze przypominały im o złożonej obietnicy.  Dzięki uprzejmości policjantów była to dla uczniów nie tylko lekcja nauki  o bezpieczeństwie, ale również świetna zabawa.
        Mamy nadzieję, że dobre rady naszych gości nigdy nie „uciekną” z pamięci uczniów.
 
        Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie oraz zapraszamy ponownie.

mgr Barbara Młynarczyk

Wyświetleń: 4415
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne