Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny
15 Kwiecień 2015

Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona postać bajkowa”


       Zespół Szkół w Mordarce oraz wydawnictwo KOMLOGO byli organizatorami XX Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Patronat honorowy objęli: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski oraz Władysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa. Konkurs trwał od 12.01.2015 do 13.03.2015 r. W artykule lista zwycięzców.

 Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona postać bajkowa”

       Zespół Szkół w Mordarce oraz wydawnictwo KOMLOGO byli organizatorami XX Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Patronat honorowy objęli: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski orazWładysław Pazdan Wójt Gminy Limanowa.

 

Konkurs trwał od 12.01.2015 do 13.03.2015 r. Adresowany był do dzieci w następujących kategoriach wiekowych:
I – dzieci od 4 do 6 lat
II – dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat
III – dzieci od 7 do 9 lat
IV – dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat
V – dzieci od 10 do 12 lat
VI – dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat

       Cele konkursu to: prezentacja możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych, rozwijanie inwencji twórczej, sprawności manualnej i wyobraźni, wzbogacanie zasobu słownictwa i umiejętności wypowiedzi, tworzenie atmosfery do zabawy z utworami literackimi, czerpanie radości ze wspólnej pracy z logopedą, nauczycielem bądź rodzicem przy tworzeniu ilustracji plastycznych.
      Na konkurs należało nadesłać pracę ilustrującą fikcyjną postać z wiersza, bajki, baśni, legendy, komiksu, dobranocki, którą dziecko najbardziej lubi i pamięta oraz potrafi o niej opowiedzieć i uzasadnić swój wybór. Na odwrocie należało umieścić imię prezentowanej postaci. Każda biorąca udział w konkursie praca musiała być zaopatrzona w metryczkę z poprawnym kodem pobieranym podczas rejestracji uczestnika ze strony KOMLOGO.
      Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Z różnych stron Polski przysłano do szkoły w sumie ponad 10 tysięcy prac. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, by wyłonić rzeczywiście te najpiękniejsze. 
      Wszyscy uczestnicy konkursu dostali lub dostaną (wysyłka pocztą trochę potrwa) pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci atrakcyjne nagrody.
      Dziękujemy za wszystkie słowa uznania i pozdrowienia płynące z wielu stron naszego kraju, które przysyłali nam rodzice i nauczyciele. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkursem. 
      Pragniemy skierować szczególne podziękowania do naszych lokalnych instytucji i osób, które przyczyniły się do ufundowania nagród.

LAUREACI

 

I kategoria – dzieci od 4 do 6 lat

I miejsce

Julia Żarów, 6 lat, Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, Opiekun: Danuta Dziedzic, Marzanna Koterb

 II miejsce:

Matylda Solecka, 6 lat, Prywatna Szkoła Podstawowa "World School" z Piaseczna, Opiekun: Aleksandra Harabin

III miejsce:

Szymon Kosecki, 6 lat, Zespół Szkol w Chełmcu, Opiekun: Barbara Smajdor, Romana Porębska

Patrycja Podobińska, 5 lat, Szkoła Podstawowa w Jadamwoli, Opiekun: Stanisława Talar

Wyróżnienia:

Martyna Banasiak, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Ozorkowie, Opiekun: Anna Kacprzak

Miłosz Król, 5 lat, Punkt Przedszkolny w Budach Głogowskich, Opiekun: Justyna Golema

Zuzanna Uryga, 5 lat, Zespół Szkół w Laskowej, Opiekun: Magdalena Mąka

Alina Chupalaeva, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 47 w Białymstoku, Opiekun: Ewelina Gibowicz

Angelika Oleksy, 6 lat, Zespół Szkól w Pisarzowej, Opiekun: Danuta Gucwa


II kategoria – dzieci niepełnosprawne od 4 do 6 lat

   I miejsce:

Maja Chomik, 5 lat, Przedszkole Miejskie nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Chełma, Opiekun: Ewa Kalita, Wioletta Kosmowska

   II miejsce:

Michał Siegiert, 4 lat, Przedszkole nr 1 z Oddziałem Integracyjnym "Promyczek" w Czerwionce-Leszczynach, Opiekun: Monika Sobieska, Joanna Wieczorek, Maria Gilga

   III miejsce:

Filip Murzyn, 5 lat, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie, Opiekun: Jolanta Łukasik

   Wyróżnienia:

Karol Kamaj, 5 lat, Publiczne Przedszkole w Pustkowie, Opiekun: Joanna Cichoń-Pogoda

Mikołaj Peda, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku, Opiekun: Agnieszka Brzezińska, Lidia Bogdańska


III kategoria – dzieci od 7 do 9 lat

   I miejsce:

Daria Czajka, 7 lat, Szkoła Podstawowa w Gorzycach, Opiekun: Kinga Roszuk, Justyna Tuderek

   II miejsce:

Aleksandra Robak, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie, Opiekun: Ewa Jank-Fidor

   III miejsce:

Katarzyna Załuska, 9 lat, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Opiekun: Hanna Borys

   Wyróżnienia:

Matylda Świerczyńska, 9 lat, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Opiekun: Paulina Nowaczyk-Pisarska

Julia Kwaśniuk, 8 lat, Zespół Szkół w Szewni Górnej,  Opiekun: Danuta Grula

Matylda Rębacz, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, Opiekun: Joanna Solska

Natalia Kusiak, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie, Opiekun: Małgorzata Kosacka-Ozygała

Wiktoria Banaś, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu, Opiekun: Beata Dergun


IV kategoria – dzieci niepełnosprawne od 7 do 9 lat

   I miejsce:

Emilia Jegła, 7 lat, Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa "Arka Noego" z Katowic, Opiekun: Beata Górny

   II miejsce:

Aleksander Moroz, 8 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach, Opiekun: Joanna Rogalska

    III miejsce:

Marek Martyniuk, 7 lat, Zespół Szkół w Bielsku Podlaskim, Opiekun: Alicja Petkov

     Wyróżnienia:

Marta Pabich, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu, Opiekun: Maja Szwanka

Zuzanna Glaza, 7 lat, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Czersku, Opiekun: Monika Kulas, Katarzyna Wesołowska-Konefał


V kategoria – dzieci od 10 do 12 lat

   I miejsce:

Aleksandra Kruszyńska, 10 lat, Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim, Opiekun: Dorota Waligóra

   II miejsce:

Nikola Oziębło, 10 lat, Zespół Szkół w Staninie, Opiekun: Anita Konieczna

Maja Szczechura, 11 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jelonkach, Opiekun: Małgorzata Łukaszewska

   III miejsce:

Patrycja Michalik, 12 lat, Zespół Szkół w Pisarzowej, Opiekun: Marta Sobczak-Piętoń

Maja Brzozowiec, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie

   Wyróżnienia:

Oliwia Fikier, 12 lat, Gminy Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej, Opiekun: Cezary Sowa

Michalina Pitry, 11 lat, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Opiekun: Dorota Rzytki

Maja Nowakowska, 10 lat, SIEMACHA Spot z Kielc, Opiekun: Emilia Penkala

Krzysztof Rychter, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Józefowie, Opiekun: Maria Mielniczek

Hanna Walsh, 12 Lat,  Gryfiński Dom Kultury, Opiekun: Małgorzata Ragan


VI kategoria – dzieci niepełnosprawne od 10 do 12 lat

  I miejsce:

Agnieszka Walosik, 10 lat, Zespół Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej, Opiekun: Klaudia Jędrzejczak

   II miejsce:

Alicja Dubiel, 12 lat, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Opiekun: Agnieszka Augustyn-Kręcigłowa

   III miejsce:

Kamil Wićko, 10 lat, Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu, Opiekun: Joanna Dejnaka

   Wyróżnienia:

Julia Rachwalska, 12 lat, Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Opiekun: Edyta Błaszczyk

Paulina Deszcz, 10 lat, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Pniu, Opiekun: Agata Miodunka


Komisja konkursowa:


Wiesław Mamak (artysta plastyk, technik, informatyk)
                                            
Alina Górszczyk (pedagog, terapeuta, filolog romański)
                                                
Ewa Zelek (logopeda, polonista, oligofrenopedagog) 

Zachęcamy również  do przeczytania artykułu: Co wspólnego ma logopedia z plastyką?

http://www.dts24.pl/rysowanie-rozwija-mowe-dziecka_30239.html oraz obejrzenia galerii zdjęć.

mgr Ewa Zelek

Wyświetleń: 372