„MIASTECZKO ROWEROWE” - plenerowa zabawa w naszej szkole
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
„MIASTECZKO ROWEROWE” - plenerowa zabawa w naszej szkole
27 Wrzesień 2018
Słoneczny piątek 21 września sprzyjał imprezie plenerowej, która odbyła się na placu szkolnym naszej szkoły. Impreza rozpoczęła się o godz. 8:30 i trwała blisko 4 godziny.

      Zabawy na świeżym powietrzu, wystawa pokonkursowych prac plastycznych połączona z wręczeniem nagród, spotkanie z przedstawicielami limanowskiej policji i inne atrakcje. A wszystko to miało miejsce dnia 21 września 2018r. Dzięki uprzejmości Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu,  poprzez udostępnienie miasteczka rowerowego dzieci mogły m.in. podszkolić się w zasadach ruchu drogowego. W  bezpiecznych warunkach w formie zabawy doświadczyły różnych sytuacji, jakie spotykają na drogach rowerzyści.

       Tematem przewodnim imprezy było  bezpieczne poruszanie się  jako uczestnik ruchu drogowego, natomiast atrakcją i praktycznym sprawdzeniem umiejętności uczniów, oczywiste : MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO! Tego dnia dzieci przybyły do szkoły ze swoimi rowerami. Plac szkolny wyglądał inaczej niż zwykle, jak mówią najmłodsi przypominał „ulice dużego miasta”. Było rondo, różnego rodzaju skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi oraz pieszymi, co stanowiło świetny atrybut nauki i zabawy.   
       Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów na imprezę zaprosiliśmy policjantów z limanowskiej drogówki, którzy z wielkim zaangażowaniem podeszli do ważności tematu. Policjanci na początku omówili zasady ruchu drogowego, wykorzystując w tym celu mobilne miasteczko, które obrazowało omawiane sytuacje drogowe. Spacerując po „uliczkach miasteczka” utrwalali z dziećmi znaczenie znaków drogowych, zasady reagowania na światła sygnalizatorów, sposoby zachowania się w ruchu drogowym na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych itp. W formie przypomnienia wyjaśnili: dlaczego na drodze należy zachować ostrożność ?, po co są przepisy ruchu drogowego? Ponadto funkcjonariusze omówili obowiązkowe wyposażenie roweru,  a także w jaki sposób rowerzysta oraz pieszy powinien poruszać się po drogach. Podkreślili również jak ważnym dla bezpieczeństwa dzieci jest posiadanie kasków, kamizelek odblaskowych i innych elementów odblaskowych. Po części teoretycznej, ćwiczenia praktyczne ruszyły „pełną parą”, a więc rowerowe zmagania, czyli jazda z zastosowaniem poznanych przepisów. Dzieciaki  ubrane w kaski i kamizelki odblaskowe wyruszyły na tor, gdzie musiały wykazać się zdobytą  wcześniej wiedzą. Z radością i zapałem śmigały na rowerach, aż miło było popatrzeć. Była to dla nich ogromna frajda, ale i również nauka.
       Podsumowaniem rowerowych zmagań był  mały „egzamin”.  Z pomocą kolegów i koleżanek  oraz „przekupionych” uśmiechem  policjantów, uczniowie radzili sobie znakomicie, wykazując się wiedzą jako uczestnik ruchu drogowego w roli pieszego czy rowerzysty. Wygrała lekcja bezpieczeństwa połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie  w pamięci dzieci.        
       W tym niecodziennym dniu niespodzianek nie było końca. Atrakcją imprezy stał się również pokaz radiowozu policyjnego. Dzieciaki dla zaspokojenia własnej ciekawości, mogły obejrzeć pojazd od środka, usiąść za kierownicą, ubrać policyjną czapkę, a tym samym poczuć się przez chwilę jak prawdziwy policjant. Wiele wrażeń dostarczył dzieciom pokaz kajdanek, a smak wielkiej przygody dopełniła możliwość użycia sygnałów dźwiękowych.
       Impreza zakończyła się podsumowaniem konkursu plastycznego „Bezpiecznie na drodze”   oraz wręczeniem  laureatom pamiątkowych dyplomów i nagród przez przybyłych gości. Po minach i wypowiedziach dzieci można wnioskować, że dzień był udany, jak same mówiły:  „To najfajniejszy dzień, było super” !!! Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami wrócili do szkoły około godziny 12.00.
       Impreza przebiegała m.in. z udziałem zaproszonych gości: funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Warto podkreślić, że obecnością zaszczycili nas również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Daniel Strug i rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej mł. asp. Jolanta Mól oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji.

Wyrazy podziękowania za wsparcie i pomoc kierujemy do wszystkich,
 którzy włączyli się w działania na rzecz imprezy

Koordynator akcji
Barbara Lisek

Galeria zdjęć:
Wyświetleń: 1493
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne