Gminny konkurs języka angielskiego
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Gminny konkurs języka angielskiego
13 Kwiecień 2012

Gminny konkurs języka angielskiego

Szanowni Państwo!

ZESPÓŁ SZKÓŁ W MORDARCE

 

ma przyjemność zaprosić uczniów gimnazjów z terenu Gminy Limanowa do wzięcia udziału

 w VIII GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Konkurs odbędzie się dnia  14.03.2018 r. o godz. 9.00

 

Prosimy nauczycieli o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz zgłoszenie uczestnictwa szkoły w konkursie do dnia 15.02.2018r., poprzez wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres:

 

Szkoła Podstawowa w Mordarce
MORDARKA 204
34-600 LIMANOWA

Zgłoszenie może być wysłane faksem - nr 18 3371230 lub  pocztą elektroniczną:
e-mail: [email protected]
Prosimy o dopisek: VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Wszelkich informacji na temat konkursu udziela:
Renata Włodarczyk tel.604904931; e-mail: [email protected]
Informacje na temat konkursu znajdują się również na stronie internetowej szkoły: www.zsmordarka.pl/konkursyszkolne

 

Regulamin konkursu
Zagadnienia

 

                                                                                     
"Z językiem łatwiej w przyszłość"

       Zapewne nikt już nie ma wątpliwości, iż  należy uczyć się języków obcych. Wiedzą o tym również gimnazjaliści ze szkół gminy Limanowa, którzy  zachęceni przez swoich nauczycieli, wzięli udział w I, II, III i IV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego. Inicjatorami i organizatorami tego wydarzenia konkursu są nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Renata Szewczyk i mgr Renata Włodarczyk. ‘’Chciałyśmy,  aby nasi uczniowie mogli nareszcie pokazać, że nauka języka nie tylko sprawia im przyjemność, ale również ich zaawansowanie językowe jest na wysokim poziomie” mówią nauczycielki.

Nauczyciele jezyka angielskiego

Poniżej wspomnienia z kolejnych edycji Konkursu i testy.

 
       I Gminny Konkurs odbył się 29 listopada 2010 roku, kiedy to naszą okolicę nawiedziły ogromne opady śniegu. Fakt ten jednak  nie przeszkodził w przybyciu uczestników, którzy wcześniej przeszli eliminacje w swoich szkołach.  Zwycięzcami, którzy zostali wyłonieni po dogrywce, okazali się uczniowie klas trzecich:
I miejsce: egzekwo Katarzyna Słowiak- uczennica Zespołu Szkół im. St. Wyspiańskiego w Mordarce i Patrycja Wójs- uczennica Zespołu Szkół w Pisarzowej
II miejsce: Joanna Kaja- uczennica Gimnazjum w Rupniowie
Na uroczystość wręczenia nagród przybył dyr. Gminnego Zespołu Obsługi Szkół  mgr M. Ziaja, który nie tylko pogratulował zwycięzcom,   pochwalił wszystkich uczestników, ale również wyraził swoje uznanie dla inicjatywy nauczycieli pomysłodawców i zachęcił do organizowania kolejnych  edycji konkursu.  Każdy uczestnik wyjechał z Mordarki nagrodzony książką za udział. Zwyciężczynie  otrzymały natomiast programy komputerowe do nauki języka, słowniki i książki. Nagrody zostały ufundowane przez Gminny Zespół Obsługi Szkół i Wydawnictwo Pearson Longman.

I Gminny Konkurs Języka angielskiego - Test

        II Gminny Konkurs odbył się 2 lutego 2012 roku. Tym razem również nie sprzyjała aura. W  roku bieżącym, gdy  zbliżał się termin konkursu,  siarczysty mróz straszył zawieszeniem zajęć w szkole. Mimo to dwudziestu uczniów gimnazjów gminy Limanowa, którzy wcześniej zostali wyłonieni jako najlepsi w etapach szkolnych, przystąpiło do napisania testu, składającego się z 9 zadań sprawdzających  umiejętność analizy tekstu, bogactwo językowe, znajomość  gramatyki i słownictwa.
I miejsce: Jakub Szewczyk- uczeń Zespołu Szkół im. St. Wyspiańskiego w Mordarce
II miejsce: Anna Tobiasz- uczennica  z Zespołu Szkół w Pisarzowej
III miejsce: Sylwia Serafin- uczennica Gimnazjum w Pisarzowej
Na uroczystość wręczenia nagród przybył zastępca wójta Franciszek Bieda , który  pogratulował zwycięzcom i  zachęcił  do organizowania kolejnej, trzeciej edycji konkursu w 2013 roku. Wszyscy uczestnicy wyjechali z Mordarki nagrodzeni książką za udział. Zwycięzcy  konkursu otrzymali natomiast programy komputerowe do nauki języka angielskiego, podręczniki do gramatyki  i książki. Nagrody zostały ufundowane przez Gminny Zespół Obsługi Szkół i wydawnictwa z których podręczników korzystają uczniowie gimnazjów gminy Limanowa.

II Gminny Konkurs Języka Angielskiego- Test

      III Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Gminny Konkurs Języka Angielskiego wszedł już na stałe w program imprez Zespołu Szkół w Mordarce. III jego edycja odbyła się  21.02.2013 i jak zwykle przyciągnęła wszystkich przedstawicieli Gimnazjów gminy Limanowa. Każda szkoła wydelegowała po trzech uczniów, którzy zostali wyłonieni jako najlepsi  w swoich własnych placówkach.
Test przygotowywany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Mordarce mgr Renata Szewczyk, mgr Renatę Włodarczyk i posiadającą tytuł licencjata  Renatę Frączek został  zmodyfikowany w stosunku do poprzednich lat. Wzrasta poziom i znajomość języka angielskiego  wśród uczniów, konieczna była zatem zmiana w rodzajach ćwiczeń  testu i  dołożenie bardziej wymagających zadań.
Poziom uczestników był na tyle wyrównany, że komisja złożona z wszystkich nauczycieli, którzy przybyli na konkurs, poprawiając testy  przygotowywała się na dogrywkę. Miłą niespodziankę  sprawiły kolejne poprawiane prace wyłaniając zwycięzców z prawie stuprocentowymi wynikami.
Zatem I miejsce w III Gminnym Konkursie Języka Angielskiego otrzymała uczennica Zespołu Szkół w Pisarzowej ANNA TOBIASZ, II miejsce otrzymała  również uczennica Zespołu Szkół w Pisarzowej SYLWIA SERAFIN, a miejsce trzecie uczennica Zespołu Szkół w Męcinie ARLETA DUTKA.  Gratulujemy sukcesu uczniom i ich nauczycielom.
Uroczystość wręczenia nagród, słowników języka angielskiego i programów komputerowych do nauki języka, uświetnili zastępca wójta mgr Franciszek Bieda, sekretarz Gminy mgr Marek Ziaja i  dyrektor Zespołu Szkół w Mordarce mgr Paweł Ciuła.
Nagrody zostały ufundowane przez Gminny Zespół Obsługi Szkół w Limanowej, Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Mordarce oraz wydawnictwo Pearson oferujące podręczniki do nauki języka angielskiego.  Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z pobytu w Zespole Szkół w Mordarce  a niektórzy z nich przybędą na kolejny IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego w 2014 roku.

III Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Test

 

      IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego.Już po raz czwarty w Zespole Szkół w Mordarce w dniu 26 lutego 2014 roku odbył się  Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły gimnazjalne  z terenu gminy Limanowa. Uczestnicy zmagali się z zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa, struktur gramatycznych i umiejętność rozumienia tekstów pisanych. Po raz pierwszy uczniowie musieli się również wykazać umiejętnością tłumaczenia fragmentów zdań. I tym razem uczestnicy nie zawiedli  i zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych.  Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele uczący w różnych szkołach gimnazjalnych wyłoniła następujących laureatów: I miejsce Mateusz Hanzel  - Publiczne Gimnazjum w Mordarce, II miejsce Julia Niemiec - Publiczne Gimnazjum w Mordarce, III miejsce Wiktoria Sędzimir – Publiczne Gimnazjum w Pisarzowej
Laureaci i uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali słownikami  oraz programami komputerowymi do nauki języka angielskiego. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli Dyrektor GZOS w Limanowej pani mgr Edyta Król oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Mordarce,  którzy pogratulowali zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu i życzyli dalszych  sukcesów w nauce języka angielskiego. Sponsorami nagród był Wójt Gminy Limanowa, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Mordarce oraz wydawnictwo językowe Pearson. Konkurs zorganizowali nauczyciele języka angielskiego z  ZS w Mordarce: mgr Renata Włodarczyk, mgr Renata Szewczyk oraz mgr Renata Frączek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności uczniom naszej szkoły, którzy tak godnie reprezentowali Publiczne Gimnazjum w Mordarce.

IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego - Test

V Gminny Konkurs Języka Angielskiego

VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego

VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

 

Koordynator konkursu
mgr Renata Włodarczyk

 

 

                                                                                                                    
                                                                                                                             
                                                                                                                     

Wyświetleń: 996
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne