Dzień Dziecka 2014 - III edycja imprezy szkolnej
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Dzień Dziecka 2014 - III edycja imprezy szkolnej
16 Czerwiec 2014

Dzień Dziecka 2014 - III edycja imprezy szkolnej

       1 czerwca nieodłącznie kojarzy się z Dniem Dziecka. W tym roku ten szczególny dzień był obchodzony w naszej szkole 3 czerwca. Jak co roku panie : mgr Barbara Młynarczyk, mgr Maria Salamon, mgr Barbara Ryś oraz pani Sylwia Abram zadbały o liczne atrakcje i odlotową zabawę, która trwała już od godziny 9:00. Pogoda okazała się być łaskawa, więc zabawa była przednia. Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło naszych corocznych współorganizatorów: przedstawicieli policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego,  Auto Moto Klubu,...

 Dzień Dziecka 2014 - III edycja imprezy szkolnej

„Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie – uszczęśliwiać innych”  -  Julian Tuwim 

       1 czerwca nieodłącznie kojarzy się z Dniem Dziecka. W tym roku ten szczególny dzień był obchodzony w naszej szkole 3 czerwca. Jak co roku panie : mgr Barbara Młynarczyk, mgr Maria Salamon, mgr Barbara Ryś oraz pani Sylwia Abram zadbały o liczne atrakcje i odlotową zabawę, która trwała już od godziny 9:00. Pogoda okazała się być łaskawa, więc zabawa była przednia.

       Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło naszych corocznych współorganizatorów: przedstawicieli policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego,  Auto Moto Klubu,  którzy zapewnili milusińskim szereg atrakcji, co cieszyło się ogromnym powodzeniem.  Dzięki ich uprzejmości dzieciaki mogły poczuć smak wielkiej przygody. Obejrzały samochody ratunkowe. Żądne wiedzy i dla zaspokojenia własnej ciekawości, mogły zapoznać się z pojazdami od środka, jak też zasiąść za ich kierownicą. Atrakcją okazała się możliwość użycia sygnałów alarmowych oraz korzystania z policyjnego megafonu.
       Dla chętnych starszaków, posiadających umiejętność jazdy na rowerze, limanowska policja przeprowadziła egzamin na kartę rowerową.
       Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także możliwość uczestnictwa w improwizowanych akcjach ratunkowych m.in.: udzielanie pierwszej pomocy, transport chorych. Dzieciaki doświadczyły także, jak działa sprzęt służący do wydobywania poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów. Chętni próbowali swoich sił  w cięciu metalu.
      Ponadto w tym roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele GOPR,   zapewniając dzieciakom moc niezapomnianych wrażeń, a tym samym wzrost adrenaliny. Dzięki ich obecności dzieciaki mogły wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, która okazała się być ogromną atrakcją, czego dowodem był fakt, iż w niektórych momentach przeżywała prawdziwe oblężenie maluchów.
       Liczne konkursy poparte nagrodami dodatkowo uatrakcyjniały ten wyjątkowy dzień,  a  nad ich przebiegiem czuwali nauczyciele oraz wybrani uczniowie. Na każdego uczestnika czekał  upominek, a także lody, słodycze i soczki, a więc to, co dzieci lubią najbardziej.
        Oprócz wyżej wymienionych atrakcji dzieciaki szalały na parkiecie hali sportowej, gdzie trwała odlotowa zabawa. Tańczyły w rytm znanych piosenek. Wir dobrej zabawy porwał nie tylko  uczestników, ale również ich opiekunów i organizatorów.
       Dzieciaki miały również do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię. Nie było czasu na nudę. Każdy mógł skorzystać z usługi: malowanie buziek, co sprawiło, że zrobiło się nadzwyczaj kolorowo, gdy twarze dzieci zostały przyozdobione serduszkami, wąsami, a także postaciami z bajek – to wszystko na specjalne ich zamówienie. Wspaniałą atrakcją były również baloniki, które zgodnie z życzeniem dzieci przekształcały się w zwierzątka, rośliny itp.
Impreza zakończyła się podsumowaniem konkursów oraz rozlosowaniem i wręczeniem  nagród przez przybyłych sponsorów i gości. Warto podkreślić ,że  swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Gminy w Limanowej :  Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół  mgr Edyta Król oraz przedstawiciel  Działu Promocji , Kultury i Sportu Wojciech Korabik.
       Na podkreślenie zasługuje fakt, iż tego dnia żadne dziecko nie wyszło z pustymi rękami. Nie byłoby to możliwe bez dużego zaangażowania wspomnianych wcześniej organizatorek oraz wsparcia ze strony licznych sponsorów: SKO, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Cukiernia „Szarotka”, Drukarnia „Malinowa”, Księgarnia „Nowa”, Księgarnia „Sokół”, Sklep „Tik – Tak” B. i M. Sukiennik,  firmy: Biedroń, Gold Drop, Emiter, Koral, Mamak, Orange, Pasyk – Gawron, Partner, Pilmus, Tymbark, Walek, Wrona, oraz osoby prywatne: Państwo Anna i Paweł Ciuła, Prezes LKS Rupniów - Stanisław Piegza, Pan Tadeusz Czaja, Państwo Dorota i Kazimierz Jasicowie, Państwo Maria i Zbigniew Pławeccy.
       Wyrazy podziękowania kierujemy również do przedstawicieli: Auto Moto Klubu Limanowa, Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotr Wyrwa, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Limanowej.


       Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były nauczycielki Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce: mgr Barbara Młynarczyk, mgr Maria Salamon, mgr Barbara Ryś, pani Sylwia Abram.

      Jeszcze raz serdeczne podziękowania za duże wsparcie i pomoc wszystkim, którzy włączyli  się w organizację tegorocznego Dnia Dziecka. Dzięki Państwa zaangażowaniu, wydarzenie to stało się prawdziwą atrakcją dla uczniów naszej szkoły i wierzę, że na długo pozostanie w ich pamięci.

Uśmiech dzieci był najlepszym dowodem wdzięczności (…)

 Patronat nad imprezą objęli Radio RDN Nowy Sącz, Limanowa in, TV28.

mgr Barbara Młynarczyk

Wyświetleń: 2679
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne