Głosowanie na projekt "Na własne konto"
E-dziennik
Plan lekcji
Szkolny blog
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Lekcje i przerwy
LekcjaGodzina
17.30 - 8.15
28.25 - 9.10
39.20 - 10.05
410.15 - 11.00
511.20 - 12.05
612.20 - 13.05
713.15 - 14.00
814.10 - 14.55
Facebook
Bezpieczne wakacje
Głosowanie na projekt "Na własne konto"
03 Maj 2016

Głosowanie na projekt  "Na własne konto"

       Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym realizowali projekt, do którego przystąpili  po zgłoszeniu się Urzędu Gminy Limanowa, jako instytucji. Spośród wielu chętnych, zostaliśmy  zakwalifikowani do IV edycji tego projektu organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, z partnerem jakim jest Narodowy Bank Polski.  Teraz, jako jedna z 100 szkół w Polsce będziemy rywalizować w konkursie na najlepszy projekt. Wynik jaki uzyskamy zależny jest jednak nie tylko od tego  jaki był nasz pomysł na założenie Spółdzielni Uczniowskiej, nie to jak go opracowaliśmy i przedstawiliśmy, ale także od tego, ile głosów zyskamy w głosowaniu internetowym.  Z góry dziękujemy tym, którzy za pośrednictwem Facebooka  będą chcieli oddawać głosy  codziennie   w dniach od 5 do 15 maja  na nasz projekt.  A teraz kilka słów o samym projekcie:

Głosowanie na projekt  "Na własne konto"

       Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym realizowali projekt, do którego przystąpili  po zgłoszeniu się Urzędu Gminy Limanowa, jako instytucji. Spośród wielu chętnych, zostaliśmy  zakwalifikowani do IV edycji tego projektu organizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, z partnerem jakim jest Narodowy Bank Polski.  Teraz, jako jedna z 100 szkół w Polsce będziemy rywalizować w konkursie na najlepszy projekt. Wynik jaki uzyskamy zależny jest jednak nie tylko od tego  jaki był nasz pomysł na założenie Spółdzielni Uczniowskiej, nie to jak go opracowaliśmy i przedstawiliśmy, ale także od tego, ile głosów zyskamy w głosowaniu internetowym. My niestety nie możemy głosować na siebie. Zwracamy się zatem do wszystkich, którzy tą informację przeczytają i dojdą do wniosku, że warto nas wesprzeć. Jest to swoiste sprawdzenie czy My jako społeczność lokalna jesteśmy także społecznością obywatelską, gotową aktywnie działać i popierać  własne rozwiązania. Z góry dziękujemy tym, którzy za pośrednictwem Facebooka  będą chcieli oddawać głosy  codziennie   w dniach od 5 do 15 maja  na nasz projekt.  

       A teraz kilka słów o samym projekcie:
Był on realizowany w dwóch etapach:
- I etap - polegał na realizacji materiału z zakresu pięciu modułów: podstawy przedsiębiorczości, aktywności gospodarczej, pieniędzy i bankowości, oszczędzania i inwestowania, biznesplanu-marketingu-reklamy. Odbywał się podczas ferii zimowych, a jego realizacja opierała się na symulacji. wycieczkach, wywiadach, grach edukacyjnych – jednym słowem na „zabawie”.
-II etap - polegał na stworzeniu pomysłu na założenie Spółdzielni Uczniowskiej oraz przygotowaniu i opracowaniu wszystkich elementów planu biznesowego. Elementem  projektu było także przygotowanie prezentacji własnego pomysłu i jego reklama, na którą liczymy, że  obecnie oddacie głosy. Na  realizację tej części mieliśmy czas dwóch miesięcy. Praca nad projektem była ciekawa, ale wymagała dużego wysiłku aby pogodzić zadania projektowe z nauką szkolną. Dobrze by zatem było aby ten nasz wysiłek przełożył się na wymierne – finansowe korzyści.  Będziemy potrzebować wsparcia w głosowaniu jak największej liczby osób i myślimy, że będziemy mogli na Was liczyć.

      Poniżej umieściliśmy niektóre opracowane przez nas materiały. Można  także zajrzeć na stronę projektu „Na własne konto”, gdzie  w zakładce „Program w Polsce” możecie odnaleźć prowadzonego przez nas bloga. (http://www.nawlasnekonto.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-zespole-szkol-im-stanislawa-wyspianskiego-w-mordarce-e4) Pokazuje on to, jak pracowaliśmy i to, czym się zajmowaliśmy. A musimy przyznać, że realizacja projektu bywała wesoła, interesująca, wymagająca, ale dała nam wiele satysfakcji i doświadczenia.

SU "Dla Ciebie" - prezentacja
link do reklamy:https://www.youtube.com/watch?v=8njX2_MI9_I&feature=youtu.be
link do głosowania:https://www.facebook.com/nawlasnekonto?sk=app_311168525678926&app_data=610

 

                                                                                                                                                      

 

Nauczyciel prowadzący
Kazimiera Biernat

Wyświetleń: 1261
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1Odstęp między wierszami
1Odstęp między paragrafami
1Odstęp między literami
1Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne